بانک ذخیره زیمبابوه یک طرح سندباکس قانونی برای بازگشت به ارز رمزنگاری شده پیشنهاد می کند.

March 5, 2020

آخرین اخبار شرکت بانک ذخیره زیمبابوه یک طرح سندباکس قانونی برای بازگشت به ارز رمزنگاری شده پیشنهاد می کند.

بر اساس گزارشات ، جوزفات موتپفا ، معاون بازارهای مالی RBZ و سیستم پرداخت ملی ، فاش کرد که این بانک در حال توسعه یک چارچوب نظارتی برای ارائه یک سندباکس ویژه نظارتی برای شرکت های مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده است.

سندباکس به بانک کمک می کند تا تشخیص دهد آیا می توان به یک شرکت خاص اجازه فعالیت مستقل داد یا خیر.Musephat در مجمع اقتصادی سالم و موفق Bulawayo گفت:

"پس از ورود به سندباکس ، یا به عنوان یک محصول واقعی وارد بازار می شوید ، یا به شما گفته می شود که باید با بانک ها ، سیستم عامل های پول موبایل همکاری کنید ، یا محصول شما نیاز به مجوز مانند یک شرکت تأمین مالی خرد دارد."

تصمیم برای تنظیم ارزهای رمزنگاری شده به دلیل محبوبیت روزافزون آن در بین نسل جوان کشور است.Musephat گفت: "این دارایی با چالش بدست آوردن سرمایه روبرو است."

وی اذعان داشت که ارزهای دیجیتال چالش های نظارتی را ایجاد می کند زیرا ارز "از اختیارات بانک مرکزی است".

 

تاریخچه مشکل دار ارز زیمبابوه

این کشور آفریقایی به دلیل سابقه تورم بیش از حد مشهور است.از سال 1980 ، دلار زیمبابوه سه بار تجدید ارزیابی شده است.

در سال 2009 ، زیمبابوه رسماً تبدیل به کشوری شد که هزینه قانونی خود را نداشت و ترکیبی از چندین ارز خارجی مانند راند آفریقای جنوبی و دلار آمریکا جایگزین آن شد.

فقدان سیاست پولی خود باعث نشده است که دولت موضع خود را در مورد ارزهای رمزنگاری شده کاهش دهد ، زیرا RBZ در سال 2018 ممنوعیت جامع رمزنگاری را صادر کرد.

از ژوئن 2019 ، زیمبابوه مجدداً تلاش کرده تا پول ملی خود را ایجاد کند.اما به نظر نمی رسد پیشرفت خوبی داشته باشد ، زیرا وب سایت راهنمای سفر محلی هشدار می دهد که به دست آوردن دلارهای فیزیکی زیمبابوه بسیار دشوار است.

وضعیت بد کشور ممکن است یکی از دلایل افزایش تعداد معاملات رمزگذاری شده از طریق همتا به همتا باشد.ترویج پذیرش از طریق مقررات روشن و مختصر ممکن است به کشور کمک کند تا در نهایت مسائل ارزی خود را حل کند

با ما در تماس باشید
تماس با شخص : james
تلفن : 008619980599845
حرف باقی مانده است(20/3000)